"Jak správně Rehabilitovat"

 

 

Jak pracovat s motodlahou 2. díl

Ve druhém díle si řekneme o použití ramenní motodlahy Artromot-S4. Tato kvalitní motodlaha má plně synchronizované motory a jednoduché ovládání umožňující co nejefektivnější léčbu.

 

Jak pracovat s motodlahou 1. díl

Naši fyzioterapeuti z Rehabilitace Rehasport si pro vás připravili nový videonávod z cyklu „Jak správně rehabilitovat“. Tentokrát na téma výronu, vymknutí kotníku nebo také akutní nestabilita hlezna. V tomto díle vás provedeme prvními dvěma fázemi v době časné poúrazové.

 

Jak na správnou rehabilitaci po výronu kotníku 1. díl

Naši fyzioterapeuti z Rehabilitace Rehasport si pro vás připravili nový videonávod z cyklu „Jak správně rehabilitovat“. Tentokrát na téma výronu, vymknutí kotníku nebo také akutní nestabilita hlezna. V tomto díle vás provedeme prvními dvěma fázemi v době časné poúrazové.

 

Chůze o berlích

Chůze o berlích po úrazech a operacích dolních končetin není zase tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. V tomto vidonávodu se dozvíte jaká je správná chůze o berlích ze schodů i po rovině, jak si berle správně nastavit a na co si dát při chůzi pozor.

 

 

Rehabilitace po plastice předního zkříženého vazu 1. díl

Správná rehabilitace po operaci křížového vazu je velice důležitá, vzhledem k ovlivnění celého pohybového aparátu. V tomto prvním díle se dozvíte, jak koleno správně rehabilitovat prvních 14 dnů ihned po operaci tak, aby Vám co nejdříve splaskl otok a navrátila se hybnost kolene.

 

 

Rehabilitace po plastice předního zkříženého vazu 2. díl

Správná rehabilitace po operaci křížového vazu je velice důležitá, vzhledem k ovlivnění celého pohybového aparátu. Ve druhém díle se dozvíte jaké cviky jsou vhodné pro období od 3. týdne přibližně do konce 6. týdne po operaci. V této fázi se budeme snažit o dosažení plného rozsahu pohybu v kolenním kloubu, o chůzi bez berlí a jízdě na rotopedu.

 

Rehabilitace po plastice předního zkříženého vazu 3. díl

Správná rehabilitace po operaci křížového vazu je velice důležitá, vzhledem k ovlivnění celého pohybového aparátu. Třetí fáze cvičení začíná v 7. týdnu po operaci a končí 12. týden. Dochází zde k posílení svalů celé dolní končetiny. Rozsah v kolenním kloubu by měl být do všech stran již bez omezení. Cvičení ve třetí fázi můžete buď opakovat stále dokola a nebo po 12. týdnu začit se specifickým cvičením pro daný sport.

 

Jak správně pečovat o jizvu

Péče o jizvu po operacích je velice důležitá a často se na ní zapomíná nebo se jí nevěnuje taková pozornost, jakou by si zasloužila. V tomto videonávodu se dozvíte, co to vlastně jizva je, jak se o ni správně starat a co se může stát, pokud se jí věnovat nebudete. Autoterapie jizvy není nijak náročná a zvládne ji každý.

 

 

Jak na správnou rehabilitaci po náhradě základního kloubu palce - 1. díl

Rehabilitace, po náhradě základního kloubu palce, by měla začít ihned po operaci a měla by trvat do úplného uzdravení. Kloub palce je totiž nedílnou součástí kroku a pokud by se nechal bez povšimnutí mohl by tím být ovlivněn celý pohybový aparát. V prvním díle se dozvíte, jak správně rehabilitovat v období ihned po operaci do chvíle, kdy vám lékař povolí nohu zcela zatížit.

 

 

Jak na správnou rehabilitaci po náhradě základního kloubu palce - 2. díl

Rehabilitace, po náhradě základního kloubu palce, by měla začít ihned po operaci a měla by trvat do úplného uzdravení. Kloub palce je totiž nedílnou součástí kroku a pokud by se nechal bez povšimnutí mohl by tím být ovlivněn celý pohybový aparát. Ve druhém díle jsou ukázany cviky pro správnou rehabilitaci ve chvíli, kdy už může být palec plně zatížen. Většina cviků, se totiž provádí ve stoje. Tato cvičení opakujeme stále dokola, dokud není dosaženo plného rozsahu v operovaném kloubu.

 

 

Jak na správnou rehabilitaci po náhradě kyčelního kloubu - 1. díl

Výměna kyčelního kloubu není nijak vzácná a může postihnout každého z nás. K totální endoprotéze kyčle tzv. TEP může dojít různými způsoby např. při vrozené vadě kyčlí, při artróze či artritidě, při úrazu atd. Jak po této operaci správně rehabilitovat, aby se kloub co nejlépe zahojil, se dozvíte v tomto videonávodu. První díl ukazuje, jak správně cvičit po propuštění z nemocnice do domácího prostředí až do doby 1. ortopedické kontroly.

 

 

Jak na správnou rehabilitaci po náhradě kyčelního kloubu - 2. díl

Výměna kyčelního kloubu není nijak vzácná a může postihnout každého z nás. K totální endoprotéze kyčle tzv. TEP může dojít různými způsoby např. při vrozené vadě kyčlí, při artróze či artritidě, při úrazu atd. Jak po této operaci správně rehabilitovat, aby se kloub co nejlépe zahojil, se dozvíte v tomto videonávodu. Druhý díl navazuje obtížností rehabilitace na první díl a ukazuje jak cvičit po 6 týdnech po operaci.

 

 

Jak na správnou rehabilitaci po náhradě kolenního kloubu - 1.díl

Tématem videa je "Jak na správnou rehabilitaci po náhradě kolenního kloubu" nebo-li TEP (totální endoprotéza) kolene. Obsahem prvního ze 2 dílů je, co dělat v období od propuštění z nemocnice (cca 12.-14. pooperační den) do 1. ortopedické kontroly, která bývá po 6ti týdnech od operace. Provedeme vás cvičební jednotkou a ukážeme správné či chybné provedení jednotlivých cviků.

 

 

Jak na správnou rehabilitaci po náhradě kolenního kloubu - 2.díl

Obsahem 2. dílu "Jak na správnou rehabilitaci po náhradě kolenního kloubu" je prezentace vhodných cviků, které můžete cvičit po 1. ortopedické kontrole, tedy po 6ti týdnech od operace. V tomto období máte zřejmě od svého operatéra povolenou 50% zátěž operované dolní končetiny, kterou je vhodné dodržovat 6 měsíců od operace. Po půl roce zpravidla operatér povolí plnou zátěž, ale i tak je vhodné mít pro lepší stabilitu či delší trasy vycházkovou hůl nebo 1 francouzskou hůl.