Bahno z Mrtvého moře

Bahno z Mrtvého moře je přírodní produkt bohatý na stopové prvky a minerály. Z minerálů je v bahnu zastoupen například hořčík, vápník, brom, lithium atd. Právě díky bohatému zastoupení zmiňovaných složek je bahno z Mrtvého moře vhodným kandidátem při léčbě akné, ekzémů, lupénky a revmatických obtížích. Těží se pouze bagrováním. Izraelské bahno je kvalitnější než jordánské. Účinek bahna z Mrtvého moře spočívá v revitalizaci buněčné struktury pokožky a v čistící funkci.

Bahno z Mrtvého moře a jeho využití

Aplikovat se může jako maska nebo zábal. Bahno z Mrtvého moře se používá pro kosmetické a zdravotnické účely. Teplý bahenní zábal se využívá ve zdravotnických zařízeních, kdy zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nervové a svalové napětí. Přináší analgetické a zklidňující účinky, které spočívají ve zmírnění bolesti kloubů a celkově pohybového aparátu při revmatickém onemocnění. V kosmetickém odvětví se bahno z Mrtvého moře používá jako maska na problematickou pleť například při akné. Upravené bahno se využívá při čištění a zjemnění pokožky.

zpět

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení