Éterické oleje

Nejprodávanější

cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
Skladem (6 ks)
Kód: 30129
 
279 Kč
cosiMed esenciální olej Eukalyptus - 30 ml
 
249 Kč
cosiMed esenciální olej Citronová tráva - 30 ml
 
224 Kč
5 položek celkem
cosiMed esenciální olej Citron - 30 ml
369 Kč
Kód: 30114
cosiMed esenciální olej Citronová tráva - 30 ml
224 Kč
Kód: 30119
cosiMed esenciální olej Eukalyptus - 30 ml
249 Kč
Kód: 30115
cosiMed esenciální olej Mandarinka - 30 ml
369 Kč
Kód: 30120
cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
279 Kč
Kód: 30129

Éterické oleje a jejich účinky

Éterické oleje, které jsou známé i pod pojmem esenciální, se řadí mezi aromatické oleje. Již staří Egypťané poznali sílu éterických olejů a používali je k medicínským a kosmetickým účelům a při nabalzamování zemřelých. Dále jsou neoddělitelně spjaty s celým rostlinným léčitelstvím. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organismu a působit na naši psychiku a emoce.

Éterické oleje a jejich využití

Éterické oleje se dají popsat jako těkavé vonné esenciální látky, destilované z přírodních silic, které produkuje rostlina. Jejich získávání je možné třemi postupy. Prvním je DESTILACE, surovina je v původním stavu destilována vodní parou (takto se získává většina éterických olejů). Druhý způsob EXTRAKCE, se využívá hlavně při získávání silic z květů organickými rozpouštědly (petroléter nebo benzin). Třetí je LISOVÁNÍ, to se uplatňuje při výrobě silic z citrusové kůry. Každá lahvička éterického oleje obsahuje až několik set kilogramů rostlin. Éterické oleje od cosiMedu se uchovávají v tmavě hnědých lahvičkách, díky kterým je déle udržena bioaktivita olejů a přitom jsou průhledné, aby bylo vidět kolik éterického oleje v lahvičce ještě zbývá.

Při výběru éterického oleje je důležité dbát hlavně na kvalitu a biologickou aktivitu (přípravek musí být 100% přírodní). Levné éterické oleje mohou být syntetické a tudíž nemusejí mít žádný účinek. Éterické oleje mají široké využití, při každé aplikaci se však musí dbát na správné dávkování a účinky jednotlivých éterických olejů, aby nedošlo ke špatné kombinaci a tím se účinky jednotlivých olejů nevyrušily. Před prvním použitím je dobré si udělat test snášenlivosti na kůži předloktí kvůli alergické reakci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení