Éterické oleje

Nejprodávanější

cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
Skladem (5 ks)
Kód: 30129
 
279 Kč
cosiMed esenciální olej Eukalyptus - 30 ml
 
249 Kč
cosiMed esenciální olej Citronová tráva - 30 ml
 
224 Kč
5 položek celkem
cosiMed esenciální olej Citron - 30 ml
369 Kč
Kód: 30114
cosiMed esenciální olej Citronová tráva - 30 ml
224 Kč
Kód: 30119
cosiMed esenciální olej Eukalyptus - 30 ml
249 Kč
Kód: 30115
cosiMed esenciální olej Mandarinka - 30 ml
369 Kč
Kód: 30120
cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
279 Kč
Kód: 30129

Éterické oleje a jejich účinky

Éterické oleje, které jsou známé i pod pojmem esenciální, se řadí mezi aromatické oleje. Již staří Egypťané poznali sílu éterických olejů a používali je k medicínským a kosmetickým účelům a při nabalzamování zemřelých. Dále jsou neoddělitelně spjaty s celým rostlinným léčitelstvím. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organismu a působit na naši psychiku a emoce.

Éterické oleje a jejich využití

Éterické oleje se dají popsat jako těkavé vonné esenciální látky, destilované z přírodních silic, které produkuje rostlina. Jejich získávání je možné třemi postupy. Prvním je DESTILACE, surovina je v původním stavu destilována vodní parou (takto se získává většina éterických olejů). Druhý způsob EXTRAKCE, se využívá hlavně při získávání silic z květů organickými rozpouštědly (petroléter nebo benzin). Třetí je LISOVÁNÍ, to se uplatňuje při výrobě silic z citrusové kůry. Každá lahvička éterického oleje obsahuje až několik set kilogramů rostlin. Éterické oleje od cosiMedu se uchovávají v tmavě hnědých lahvičkách, díky kterým je déle udržena bioaktivita olejů a přitom jsou průhledné, aby bylo vidět kolik éterického oleje v lahvičce ještě zbývá.

Při výběru éterického oleje je důležité dbát hlavně na kvalitu a biologickou aktivitu (přípravek musí být 100% přírodní). Levné éterické oleje mohou být syntetické a tudíž nemusejí mít žádný účinek. Éterické oleje mají široké využití, při každé aplikaci se však musí dbát na správné dávkování a účinky jednotlivých éterických olejů, aby nedošlo ke špatné kombinaci a tím se účinky jednotlivých olejů nevyrušily. Před prvním použitím je dobré si udělat test snášenlivosti na kůži předloktí kvůli alergické reakci.