Biofreeze gel, sprej a roll-on

Biofreeze již od roku 1991 pomáhá lidem zvládat bolesti svalů a kloubů, včetně bolestí způsobených artrózou a artritidou. Bolest nesmírně ovlivňuje kvalitu života a aktivního životního stylu. Biofreeze pomáhá zdolávat tyto nepříjemné a omezující momenty díky kombinaci přírodních extraktů a kryoterapie.

Obsahuje přírodní mentol

 

 

Biofreeze je k dostání:


Obsahuje rostlinné výtažky:

 • Přírodní mentol
 • Extrakt z Cesmíny Paraguayské
 • Heřmánek
 • Měsíček lékařský
 • Arnika
 • Kafr


Výhody užívání:

 • Přírodní složení nezvyšuje toxicitu organismu
 • Neobsahuje analgetika
 • Působí až tři hodiny
 • Rychlý nástup účinku
 • Příjemný chladivý efekt
 • Lokální působení

 

 

 

BIOFREEZE - mechanismus působení


Ať už je to tupá bolest namoženého svalu, nebo pronikavá bolest při potížích s klouby, trpí jí miliony lidí každý den. Zvládání bolesti je nesmírně důležité pro udržení našeho aktivního životního stylu.

Odborníci na léčbu bolesti se v poslední době naklání k používání cílených přípravků proti bolesti a naopak odklánějí od celkových. Lokální přípravky proti bolesti poskytují cílenou úlevu s minimální absorpcí do organismu. To snižuje možnost toxicity organismu a zbytečné vystavování se lékům.

Biofreeze je americkými lékaři nejpoužívanější a nejvíce doporučovaný přípravek na místní úlevu od bolesti. Již od roku 1991 pomáhá lidem bojovat s bolestí spojenou s terapií, cvičením, artritidou a každodenním životem. Díky mentolu Biofreeze proniká rychle ke zdroji bolesti, kde poskytne úlevu od bolesti skrze léčbu chladem.

Vnímání bolesti je regulováno různými nervovými buňkami nebo neurony. Periferní nervy nesou informaci od speciálních receptorů v kůži do míchy. Tyto signály jsou nakonec poslány do mozku, kde jsou vnímány jako bolest. Tyto pocity bolesti jsou přenášeny skrze slabá vlákna nazývaná Vlákna C. Dalším druhem nervových vláken jsou vlákna A-Delta, která jsou tlustší a přenášejí smyslové informace z kůže do míchy rychleji než vlákna C. Když signál o bolesti skrze vlákno C dorazí do míchy, stimuluje další neuron, který míchou přenese signál do mozku, kde je potom vnímán jako bolest. Avšak když je lokální analgetikum jako je Biofreeze naneseno na danou oblast, souběžně je vyslán další vjem skrze vlákno A.

Vlákno A-Delta potom stimuluje inhibiční nerv, který potom zabrání bolestivému signálu z vlákna C v proniknutí do mozku. Následkem toho je vnímání bolesti bolesti sprej v rucezablokováno. Tento proces je znám jako vratková teorie bolesti, která je jedním z mechanismů tišících bolest u prostředků jako je Biofreeze.

Poslední laboratorní výzkumy poukazují na další způsob působení mentolu. Tato ingredience se váže na teplotně citlivé receptory zvané TRPM8 receptory. Když se na ně mentol naváže, receptory vypustí ionty vápníku, které mírní signály bolesti procházející opioidním systémem. Tyto TRPM8 receptory také v mozku vyvolávají pocit chladu jako při ledování.

Led je roky prověřený způsob, jak se zbavit bolesti jeho přiložením na kůži a pracuje velmi podobně jako Biofreeze. Například, oba snižují krevní proudění v ošetřené oblasti. Led je sice efektivní proti bolesti, ale má nevýhody jako je zatuhlost, podráždění pokožky, dočasná bolest a necitlivost a nutnost, aby pacient zůstal nehybným.

Biofreeze snižuje bolest stejně jako led, ale bez těchto nevýhod. V poslední studii na efekt gelu Biofreeze a ledu na akutní nekomplikovanou bolest krční páteře. Bylo zjištěno, že po 10 minutách působení obou. Biofreeze ve srovnání s ledem téměř dvojnásobně snížil bolest. Navíc bylo jeho používání pohodlnější, obecně uživateli lépe hodnocené a účinek trval déle u 9 z 10 pacientů.

 


Biofreeze je partnerem těchto sportovních klubů a akcí:
partneri

biofreeze_gel biofreeze_rollonbiofreeze_sprej