Kurzy tejpování

Temtex_POZVANKA_2022_5_6_listopad-pdf

 

5. - 6. listopad 2022 (NOVĚ VYPSÁN)
17. - 18. září 2022 (KURZ OBSAZEN)
18. - 19. červen 2022 (KURZ OBSAZEN)

 

Náplní kurzu Terapeutické využití Temtex tapu je prezentace metody tejpování na ovlivnění muskuloskeletárního a lymfatického systému. Účastníci budou seznámeni s teorií a technikami, které lze využít ve fyzioterapii, sportovním lékařství, sportu apod.

Během prvního dne kurzu jsou účastníci seznámeni s historií vzniku metody a se základním konceptem tejpování, včetně jeho fyziologických účinků. V praktické části se účastníci naučí aplikovat tejpovací pásku tak, aby po absolvování této části kurzu byli schopni využít tejpovací pásku k relaxaci přetížených svalů, ke stimulaci oslabených svalů a ke snížení bolesti a otoků.

V průběhu druhého dne kurzu se vychází ze znalostí základních technik. Účastníci se naučí korekční techniky a prakticky si vyzkouší jejich aplikaci. Po absolvování kurzu jsou účastníci schopni využít tejpovací pásku u ortopedických, neurologických a funkčních poruch pohybového systému.

Odbornost garantují zkušení lektoři a průkopníci tejpování v České republice MUDr. et Mgr. Robert Válka, Mgr. Jitka Kobrová a Mgr. Pavla Mrlíková.

Naše kurzy obdržely souhlasné stanovisko UNIFY, na základě kterého účastník kurzu obdrží kredity do celoživotního vzdělávání.Kurz Tejpování Temtex tapu - lýtko

 

Jaká je cena kurzu?

Dvoudenní kurz "Terapeutické využití Temtex tapu" stojí 5500 Kč. V ceně je zahrnutý materiál, skripta a občerstvení.

 

Kdo je lektorem kurzu "Terapeutické využití Temtex tapu"?Pavla_Mrlikova-kurz_tejpovani

Lektorkou tohoto kurzu je Mgr. Pavla Mrlíková. Jako aktivní sportovkyně (ligová hráčka házené) a celkově sportovní fanoušek snad každého sportu, vystudovala fyzioterapii na FTVS UK. Svoje odborné zkušenosti a dovednosti získávala a rozšiřovala na lůžkových odděleních v nemocnicích, v rehabilitačních ústavech a v ambulantních praxích. Několik let zajišťovala fyzioterapeutickou péči dorostenecké a juniorské reprezentaci žen v házené a pravidelně se účastní juniorských olympiád pořádaných Mezinárodním Olympijským Výborem. Nadále se vzdělává na odborných kurzech.

Jejími klienty jsou většinou vrcholoví a hobby sportovci, dospělí i děti. Díky podrobné diagnostice problémů klienta, volí individuální plán terapie. Klade důraz na maximální aktivní přístup klienta. K terapii využívá celou škálu technik a postupů jako např. DNS - dynamická neuromuskulární stabilizace dle Koláře, senzomotorickou stimulaci, PNF - proprioceptivní neuromuskulární facilitaci, mobilizace, techniky měkkých tkání a další. Jako součást terapie využívá kinesiotaping, fixační taping a drobné elektropřístroje jako je rebox nebo biolampa.

 

Jak se na náš kurz tejpování přihlásitKurz Tejpování Temtex tapu

Pro přihlášení do kurzu tejpování Terapeutické využití Temtex tapu je potřeba uhradit kurzovné 5500 Kč na číslo účtu 3269849369/0800, s tím že do zprávy pro příjemce napíšete Vaše jméno. Zároveň je třeba napsat email na jan@rehasport.cz, kde uvedete Vaše jméno, příjmení, datum narození, případně titul a fakturační údaje, aby se nám platba lépe párovala. Jakmile platba dorazí budeme Vás informovat o přijetí platby a zároveň Vašem zařazení do kurzu. Harmonogram včetně doplňujících informací zasíláme v týdnu před zahájením kurzu. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici na jan@rehasport.cz nebo 775 096 009.