Seznam přednášejicích

 

prof  

Odborný garant - MUDr. et Mgr. Robert Válka

V současnosti pracuje jako rehabilitační lékař v síti svých nestátních zdravotnických zařízení ambulantní rehabilitace Fyzio Komplex. Ve své praxi vychází z bohatých zkušeností, které získal jako vedoucí lékař Armádního sportovního centra Dukla. I nadále působí v lékařské komisi Českého olympijského výboru a pravidelně zabezpečuje naši reprezentaci na vrcholných sportovních akcích (olympijské hry, MS, ME). Působí i jako externí konzultant pro pohybový aparát v Institutu sportovního lékařství, kde se zabývá sportovní rehabilitací a urychlením možností regenerace poškozených tkání.

 
Kryštof Kuba  

PhDr. Kryštof Kuba, Cert. MDT

PhDr. Kryštof Kuba, Cert. MDT je fyzioterapeut a profesionál s bohatými zkušenostmi, které využívají nejen sportovci jako například Eva Samková nebo Zuzana Hejnová, ale všichni, kteří hledají pomocnou ruku při řešení nejrůznějších pohybových obtíží. Cílem je najít příčinu bolestí a naučit klienta, jak si může pomoci sám. V únoru 2018 se Kryštof Kuba zúčastnil jako fyzioterapeut české výpravy XXIII. Zimních olympijských her v Koreji. Využívá léčebné metody dle McKenzieho a další fyzioterapeutické přístupy.

 
3094688_  

Mgr. Zuzana Pavelková Šafářová

Zuzana působí jako nutriční expertka u České basketbalové federace a Českého florbalu. Specializuje se na výživu sportovců, především klíčovou regeneraci, ale i redukci tělesných tuků. Jejich rad využila a využívá celá řada osobností, významných sportovců a sportovních klubů, například nejznámější český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, biatlonistka Eva Puskarčíková, tenistka Kateřina Siniaková či fotbalový A tým AC Sparta Praha. Pravidelně se věnuje přednáškové a publikační činnosti. Podílela se na přípravě scénářů populárního televizního pořadu Zdeňka Pohlreicha „Teď vaří šéf Light“ a na jeho knihách Lehká kuchyně a Fresh kuchyně. Znalosti z praxe neustále doplňuje o nové trendy a vědecké poznatky. Každoročně navštěvuje mezinárodní konferenci o sportovní výživě „Nutrition in Athlete Development Summit“. Spolupracuje také s americkým výrobcem sportovních nápojů Gatorade, kterého v ČR odborně zaštiťuje. V minulosti hrávala závodně stolní tenis a vedla tenisové kurzy pro děti.

 
rehasport_51533633_315831882407589_3580019417964000511_n (1)  

Vladislav Prokůpek & Radek Šťastný

Na Rehasport Konferenci sportovní fyzioterapie budou přednášet nejen ostřílení pistolníci, ale také vycházející hvězdy tohoto oboru, kterými jsou například Radek Štastný a Vladislav Prokůpek. Již v průběhu studia spolupracovali s fotbalovým klubem FK Teplice. Absolvovali také odborné stáže v MŠK Žilina, FAČR Regionální fotbalová akademie Jihomoravského kraje a na pracovištích Fyzioterapie Rukavička, Josh Fyzio, MONÁDA Klinika komplexní rehabilitace. Na základě absolvovaných odborných kurzů využívají především koncept Dynamické neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře, myofasciální techniky dle Dr. Schleipa, metodiku viscerovertebrálních vztahů a filozofii terapie triggerpointů dle Mgr. Bitnara a jako jediní v CZ/SK jsou certifikovanými lektory metody perkusivní terapie – TheraGun dle Dr. Werslanda.

 
IMG_1495  

PhDr. Michal Rukavička, Cert. DNSP

Michal Rukavička je výraznou postavou české sportovní fyzioterapie, jehož zaměřením je komplexní klinická medicína. Během své kariéry prošel kluby jako je AC Sparta Praha, Dinamo Tbilisi, FC Viktoria Plzeň a HC Škoda Plzeň nebo fotbalovými reprezentačními výběry. Mezi jeho nejoblíbenější terapeutické metody patří DNS koncept, fasciální terapie, dry needling, mobilizace a manipulace v kontextu svalových řetězců. V těchto metodikách se neustále vzdělává v rámci Evropy, ale i Asie. V České republice si nejraději poslechne přednášku PhDr. Petra Bitnara nebo Prof. Koláře, jejichž rad a doporučení si cení nejvíce.

 
IMG_9963  

PhDr. Markéta Musilová

Pracuje na Klinice komplexní rehabilitace Monada spol. s r.o. a pro Český svaz kanoistů – vodní slalomáře. Zároveň je externím vyučujícím fakulty fyzioterapie FTVS UK a lektorem odborných fyzioterapeutických kurzů. V práci se sportovci klade důraz na kvalitu pohybu. Mimo urgentní fyzioterapeutickou péči ve sportu, se věnuje prevenci a korekci pohybových stereotypů ve vztahu ke konkrétnímu sportu. Jejím cílem je tedy u svých svěřenců navodit maximální efektivitu pohybu za současného ideálního biomechanického zapojení.

 
TBEN03101  

Bc. Dávid Líška

Slovensko bude na konferenci reprezentovat Dávid Líška z Vojenského sportovního centra Dukla Banská Bystrica, kde se stará o olympioniky včetně jedné z největších slovenských hvězd posledních let Mateje Tótha. David je aktivní v publikační činnosti, ale také jako organizátor sportovních konferencí. Ve své praxi se specializuje na prevenci a léčbu sportovních zranění. Na Rehasport konferenci sportovní fyzioterapie se zaměří na problematiku plantární fascitidy a její léčbu.

 
Michal  

Mgr. Michal Lešák

Michal je osobním fyzioterapeutem královny zimních sportů Ester Ledecké. Kromě komplexní fyzioterapeutické péče se podílí na kondiční přípravě i tréninku na svahu. Pokud není s Ester, působí jako vedoucí fyzioterapeut na ambulanci nedaleko Salzburgu. Než se odstěhoval do Rakouska, pracoval v Ústřední vojenské nemocnici Praha, kde se podílel i na terapii sportovců jako Marek Skala nebo Patrik Eliáš. Také pomáhal v Rehabilitaci Rehasport jako externí fyzioterapeut. Při terapii využívá techniky jako DNS, PNF, senzomotorická stabilizace, ComplexCore, tejpování a další. Na konferenci si připravil přednášku na téma Kombinace dvou sportů na vrcholové úrovni z pohledu fyzioterapeuta.