Rašelinová koupel

Terapeutická procedura rašelinová koupel spadá do oblasti balneoterapie. Balneoterapie je název pro léčebnou metodu využívající různé přírodní zdroje. Mezi přírodní zdroje se řadí i rašelina a produkty z ní, které se aplikují podle svého účelu. Rašelinová koupel nechybí téměř v žádné nabídce lázeňských zařízení. Rašelinovou koupel je možné si dopřát i v pohodlí domova. Rašelinová koupel má pozitivní vliv na onemocnění pohybového aparátu (artróza, artritida), přináší úlevu od bolesti zad, svalů a kloubů. Zmírňuje stavy stresu a napětí. Příznivě působí na pokožku, která má problém s akné, lupénkou a ekzémem.

Rašelinová koupel se podle aplikace dělí na celkovou a částečnou. Délka rašelinové koupele je patnáct minut. Po koupeli následuje rašelinový zábal, který trvá cca dvacet minut. Hlavní přínos samotné rašeliny spočívá v pozitivně tepelných vlastnostech.

zpět

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení