Rehabilitační válec

Rehabilitační neboli masážní válec je výbornou terapeutickou a cvičební pomůckou nejen při rehabilitacích po úrazech pohybové aparátu. Využít se dá také jako pomůcka při samotné masáži, kdy tradiční masérské hmaty jsou doplněny o příjemné pohyby masážního válce. Při kontaktu válce s pokožku dochází k rozšíření cév, lepšímu prokrvení samotného svalu a roztahují se fascie. Fascie jsou ochranným vazivem veškerého svalstva. Z tohoto důvodu získal rehabilitační válec Thera-Band přívlastek fasciální. Rehabilitační válec přispívá k regeneraci a relaxaci svalstva, uvolňuje svalové ztuhlosti a eliminuje bolest. K posilování s rehabilitačním válcem se používá vlastní váha těla. Přínos cvičení spočívá ve zpevnění středu těla.

Rehabilitační válec Thera-Band

Samotný rehabilitační válec Thera-Band je k dostání o průměru 15 cm a délce 30,5 cm. Aby terapie s rehabilitačním válcem byla naprosto komplexní, je nutné válec obalit do pěnového obalu Thera-Band. Pěnové obaly jsou v barvě žluté, červené a zelené. Barevné rozpětí označuje tuhost jednotlivých obalů. Žlutý pěnový obal má na povrchu jemné vroubkování a jeho průměr je 15 cm. Červený obal je mezistupněm mezi nejtvrdším a nejměkčím obalem. Nejtvrdší pěnový vále je zelený a používá se pro agresivní způsob terapie.

zpět

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení