Seznam přednášejících na Rehasport Konferenci sportovní fyzioterapie 2021

 

MUDr. et Mgr. Robert Válka, MBA  

Odborný garant - MUDr. et Mgr. Robert Válka, MBA

V současnosti pracuje jako rehabilitační lékař v síti svých nestátních zdravotnických zařízení ambulantní rehabilitace Fyzio Komplex. Ve své praxi vychází z bohatých zkušeností, které získal jako vedoucí lékař Armádního sportovního centra Dukla. I nadále působí v lékařské komisi Českého olympijského výboru a pravidelně zabezpečuje naši reprezentaci na vrcholných sportovních akcích (olympijské hry, MS, ME). Působí i jako externí konzultant pro pohybový aparát v Institutu sportovního lékařství, kde se zabývá sportovní rehabilitací a urychlením možností regenerace poškozených tkání.

 
 MUDr. Karolína Bílková  

MUDr. Karolína Bílková

Na Rehasport Konferenci sportovní fyzioterapie vystoupí i šéflékařka Českého atletického svazu Karolína Bílková. Pokud zrovna nelétá po světě a atlety nebo se nevěnuje svým pacientům ve své rehabilitační klinice Body Solutions Clinic, pomáhá Prof. Kolářovi v Centru pohybové medicíny. Ve své praxi kombinuje metodiky konvenční i nekonvenční medicíny a zabývá se léčbou a redukcí vzniku svalových poranění, kterým se bude věnovat i ve své přednášce.

 
 Mgr. Karolína Vaňková    

Mgr. Karolína Vaňková

Karolína po studiu a následném působení v Ústřední vojenské nemocnici Praha a Centru kompexní péče Sámova zakotvila stejně jako Richard v rehabilitaci Fyzio komplex MUDr. Roberta Války. Jelikož má na své práci má ráda rozmanitost, ve své praxi se věnuje jak běžné populaci, tak sportovcům. Již při studiu nabírala zkušenosti při práci s florbalisty a v poslední době pečuje o národní softballový tým žen. Při své práci nejčastěji kombinuje vybrané prvky nejrůznějších metod a konceptů, jako DNS, PNF, ACT, Senzomotorické stimulace, Fasciální manipulace, kineziotapingu a fyzikální terapie, pro dosažení co nejlepšího možného efektu pro konkrétního pacienta. Na konferenci bude prezentovat téma Nejefektivnější prevence a terapie vybraných nejčastějších zranění a muskuloskeletálních poruch softballistek.